Biuro rachunkowe dla nowej firmy

Początki każdej firmy są trudne, założenie własnej firmy, wbrew pozorom, nie jest łatwe. Decydując się na swój własny biznes czeka Ciebie wiele wyzwań i trudów. Wszystko jednak zaczyna się od pomysłu, najpierw trzeba mieć konkretny plan w postaci biznesplanu i wiedzieć w jakiej branży chce się mieć swoją własną firmę. A co dalej?

Masz pomysł na firmę? To świetnie!

Zawsze o czymś marzymy, mamy swoje plany i pragnienia. Czasami życie weryfikuje te nasze założenia. Martwimy się o finanse, o możliwości, o skuteczność naszego przedsięwzięcia. Często porzucamy marzenia i jest to, niestety wielki nasz błąd. Do odważnych świat należy, dlatego nigdy nie powinniśmy porzucać naszych marzeń.

Czasami pomysł na firmę podsuwa nam nasze życie, gdzieś byliśmy, coś widzieliśmy, coś poznaliśmy czy w czymś, na chwilę, uczestniczyliśmy. Wtedy pomału stajemy się realistami i wierzymy, że nasze doświadczenie w danej materii jest przynajmniej choć trochę wystarczające.

Pomysłów na własny biznes można też szukać w internecie, wśród swoich przyjaciół i znajomych lub, po prostu, zapoznać się z konkretną koniunkturą. Czyli odpowiedzieć sobie na konkretne pytanie. Co będzie na topie, co będzie potrzebne lub na co jest ogólne zapotrzebowanie.

Zakładanie firmy, może i odbywa się przy jednym okienku, ale potem sukcesem jest utrzymanie tej firmy, zarobienie na niej i posiadanie konkretnych, z niej dochodów.

Założyłeś firmę i co dalej?

Stało się, zarejestrowaliśmy firmę w US, ZUS, GUS, jesteśmy na swoim.

Mamy wyznaczone cele, konkretnych kontrahentów, wiemy jaki będzie profil naszej firmy i mamy już siedzibę.

Jeżeli firma jest usługowa, musimy zareklamować nasze usługi, jeżeli firma jest produkcyjna, musimy wszystkich poinformować o naszych produktach. Odtąd reklama, stanie się dla nas czymś najważniejszym. Poznamy jej siłę i moc i magię jej działania.

Najważniejsze jest logo i barwy naszej firmy. Każda szanująca się firma, musi na rynku w jakiś sposób być zidentyfikowana. Musi konkretnie się kojarzyć swoim klientom, pod żadnym pozorem nie może być anonimowa.

Znalezienie dobrej agencji reklamowej to podstawa naszej działalności, odpowiednia i dobra agencja, po konsultacjach z nami, zareklamuje nas, nada nam naszą tożsamość, zrobi nam potrzebne gadżety reklamowe i pozwoli nam zaistnieć na rynku. Gadżety reklamowe są bardzo ważne, tak samo jak wszelkiego rodzaju formy reklamowe, banery, plakaty, filmy, informacje o nas i o naszej działalności.

Własna firma to nie tylko przyjemności ale i trudy i cała masa problemów.

Plusy własnego biznesu to:
– jesteś panem swojego czasu,
– sam sobie jesteś szefem,
– spełniasz swoje marzenia i realizujesz swoje plany,
– nie masz potrzeby zgłaszania komukolwiek urlopu,
– budujesz swoją markę i jesteś widoczny na rynku.

Minusy własnego przedsiębiorstwa:
– nie masz stałej pensji,
– możesz narazić się na liczne niepowodzenia,
– możesz pracować w dni uznawane za wolne,
– odprowadzasz do urzędów wszelkie składki, na które musisz zarobić sam,
– od ciebie samego będzie zależeć twoja przyszła emerytura.

Prowadząc własną firmę, zatrudniamy różne osoby, musimy zarobić na siebie, na pracowników, na towary, na siedzibę i na wiele innych rzeczy. Napotykamy ogromne trudności w prowadzeniu księgowości, spotykamy się z biurokracją. Wszystko jednak staje się o wiele prostsze gdy na swojej drodze trafimy na dobre biuro rachunkowe.

Doskonała współpraca z biurem rachunkowym

Prowadzenie księgowości we własnej firmie to największy problem, zwłaszcza gdy właściciele nie zawsze mają pojęcie o meandrach księgowości i rachunkowości. Znalezienie dobrego biura też nie jest proste, chociaż uważa się, że odpowiednie biuro księgowe to takie, które ma wielu klientów. Czasami można znaleźć odpowiednie biuro poprzez polecenia swoich znajomych.

Pracownicy biura księgowego, prowadzący księgowość różnych firm, zawsze muszą wszystkie sprawy swoich klientów utrzymywać w tajemnicy. Ważne też jest by z osobami zajmującymi się naszą księgowością, pracowało nam się mile i dobrze. Doskonałe biuro księgowe musi być w pełni profesjonalne i zatrudniać doświadczonych i profesjonalnych pracowników. Odpowiednie porady, rozliczenia, podpowiedzi, naprawdę, potrafią pomóc nam w zaoszczędzeniu naszych pieniędzy.

Biuro powinno prowadzić wszelkie nasze rozliczenia z US, ZUS, rozwiązywać nasze problemy z pracownikami, czyli prowadzić nasze sprawy kadrowe. Pracownicy biura powinni nas reprezentować w urzędach podatkowych. Prowadzić naszą księgowość, pełną lub tylko księgę przychodów i rozchodów. Zakres obowiązków, każdego biura księgowego to także wszelkiego rodzaju rozliczenia roczne, przygotowywane dla nas i naszych pracowników.

Zawsze, w razie jakichkolwiek wątpliwości, powinniśmy się kontaktować z przedstawicielami biura rachunkowego, prowadzącego naszą księgowość.

Ważna jest obustronna współpraca, czyli nie tylko wymagajmy od naszego biura księgowego, ale także informujmy go o wszystkim, podawajmy mu szczegółowe informacje, dotyczące naszej działalności. Konsultujmy się, radźmy, miejmy czas dla pracowników biura rachunkowego, bądźmy terminowi.