Opakowania klasy premium dla Twojej firmy

Opakowania premium

Coraz częściej słyszy się o tzn. opakowaniach premium. Co to są za opakowania i jak wpływają na postrzeganie produktu oraz marki przez potencjalnego Klienta? Wbrew pozorom opakowania premium to nie tylko te, które posiadają napis „PRESTIGE” bądź „HIGH QUALITY”. Jakość opakowań premium przejawia się w każdym ich detalu. Można śmiało stwierdzić, że są one „od A do Z” idealne.

 

Uwaga! Zapomnijmy o powiedzeniu: „nie ocenia się książki po okładce”. Zarówno w przypadku produktów dostępnych stacjonarnie jak i online, kwestie wizualne mają kluczowe znaczenie. To właśnie opakowanie jako pierwsze oddziałuje na Klienta i skłania go do sięgnięcia (bądź odłożenia) danej rzeczy. Można powiedzieć, że opakowanie jest wizytówką tego, co kryje się w środku. Odpowiednio zaprojektowane wyróżnia się na sklepowej półce.

 

Opakowania premium wyróżniają się pod każdym względem. Stworzone ze specjalnych materiałów, lakierowane i o niecodziennych kształtach przyciągają wzrok konsumenta niemal od pierwszej chwili. Warto zauważyć, że opakowania „high class” posiadają łagodny design. elegancka, stonowana kolorystyka wskazuje, że są to produkty z wyższej półki – dostępne jedynie dla określonej grupy odbiorców.

 

Przy produkcji opakowań premium stosuje się metalizowane podłoża, specjalne folie wzmacniające efekty wizualne, a także hybrydowe lakiery. Połączenie różnorodnych technologii druku, niecodziennych surowców oraz nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych sprawia, że całość wygląda ekskluzywnie i niebanalnie.